Andmekaitse tingimused

Küpsiste kasutamine Alutaguse halduse kodulehel

Alutaguse halduse kodulehel kasutatakse küpsiseid. Küpsised on vajalikud kodulehe sujuvaks ja mugavaks toimimiseks. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.

Mis on küpsised?

Küpsis (inglise k cookie) on väikesemahuline tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebilehitsejale ja mis salvestatakse kasutaja arvuti kõvakettale.
Küpsiste otstarve on aidata veebilehtedel meeles pidada, mida olete varem veebilehel teinud, pakkuda kasutajatele isikupärasemat kasutuskogemust ning mugavamat veebilehel navigeerimist. Küpsiseid on eri tüüpi ja ilma nendeta ei saa veebisaidid toimida viisil, millega olete harjunud.

Küpsiste kasutamise eesmärk

Koduleht kasutab küpsiseid eesmärgiga tagada veebilehe mugavam ja sujuvam kasutamine. Küpsised aitavad hinnata kodulehe sisu kasutamist ning aitavad selle kasutamist täiustada ja lihtsustada. Kogutav statistiline teave on anonüümne ja seda pole võimalik kasutada nimeliste kasutajate tuvastamiseks.

Küpsiseid on eri tüüpi ja ilma nendeta ei saaks veebiportaal toimida viisil, millega olete harjunud.

Küpsiste liigitus

Küpsiste jaotamine autorluse järgi:

  • Esimese osapoole küpsised pärinevad vaadatavalt veebilehelt ja neid kasutatakse selleks, et tunda ära teie seade korduvkülastuse korral ja jätta meelde teie eelistused veebilehe lehitsemisel. Need on meie kodulehe küpsised.
  • Kolmandate osapoolte küpsised pärinevad meie teenusepakkujalt ning neid kasutatakse veebiliikluse analüütikas. Kolmanda osapoolena kasutame Google Analytics küpsiseid.

Küpsiste liigitus funktsionaalsuse järgi:

  • Hädavajalikud küpsised
  • Toimivusküpsised
  • Funktsiooniküpsised (s.h analüütilised)
  • Suunamisküpsised

Google analüütika

Meie koduleht kasutab Google analüütikat, mis on kolmanda osapoole Google LLC poolt pakutav veebianalüüsi teenus. Google paigaldab küpsised, et aidata analüüsida, kuidas veebisaiti kasutatakse. Küpsiste kohta saadud teave seoses veebisaidi kasutamisega saadetakse teie brauseri poolt Google serveritele.

Kui otsustate Google küpsised blokeerida, siis ei pruugi te saada veebportaali täies mahus kasutada. Google küpsiste blokeerimiseks on võimalik paigaldada veebilehe sirvijale vastav lisa ‘Google Analytics Opt-out Browser Add-on’.

Küsimuste korral võtke ühendust Alutaguse halduse kontaktidel.